181

Velež novom pobjedom "zakoračio" u Evropu, već sutra može biti zvanično

H. H.
Nermin Haskić je postigao drugi gol na utakmici (Foto: FK Velež)
Nogometaši Veleža pobijedili su na svom terenu ekipu Posušja rezultatom 2:0 u okviru 32. kola WWin lige BiH i tako su skoro definitivno osigurali plasman u Evropu.

Tri kola prije kraja Rođeni su na trećem mjestu i imaju 11 bodova više od petoplasiranog Posušja, a s obzirom da će plasman na evropsku scenu izboriti i četvrti tim na tabeli, ugrozit ih može još samo teoretski može ekipa Sloge koja također zaostaje 11 bodova, ali ima i susret manje protiv Sarajeva.

Tako je Velež gotovo sigurno već sad ispunio glavni cilj, a zvanična potvrda bi mogla doći već sutra nakon susreta Sloge i Sarajeva u kojem im je potrebno da domaća ekipa ne pobijedi goste s Koševa.

Što se tiče same utakmice, gosti su bili značajno oslabljeni neigranjem nekoliko standarnih prvotimaca, a Rođeni su uz solidnu igru znali to iskoristiti.

Poveli su u 15. minuti golom Mlinarića, a pitanje pobjednika riješio je Haskić golom u 67. minuti za konačnih 2:0.

Velež će u narednom kolu gostovati Širokom Brijegu, dok je Posušje domaćin ekipi Sloge.