Liga prvaka
14

Uživo / Tok utakmice: PSG - Dortmund 0:1

E. K.
Nogometaši Paris Saint Germaina će u revanš susretu polufinala Lige prvaka na svom Parku prinčeva ugostiti sastav Dortmunda, a tekstualni prijenos ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice, Dortmund je u finalu Lige prvaka.

90' - Četiri minute nadoknade.

88' - Bomba Vitinhe. Udarac Portugalca pogađa prečku gola Borussije.

86' - Mbappe je pogodio prečku gola Kobela.

82' - Udarac Marquinhosa odlazi pored gola, prethodno je zaprijetio Mbappe.

77' - Hummels je postigao još jedan gol, ali je poništen zbog ofsajda.

61' - Nuno Mendes je pogodio stativu gola Kobela.

60' - Goncalo Ramos je šutirao preko gola.

50' - GOOOOOOOOOOOOL! Dortmund je poveo. Nakon kornera Brandta, Hummels je pogodio glavom.

47' - Epski promašaj Zaire Emeryja, sa dva metra je pogodio stativu!

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Parizu.

45' - Minuta nadoknade.

45' - KAKVA ŠANSA ZA PSG! Fabian Ruiz je šutirao, lopta je pogodila nekog od igrača Dortmunda i otišla u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti.

42' - Dalekometni udarac Vitinhe lagano hvata Kobel.

35' - VELIKA ŠANSA ZA DORTMUND! Adeyemi je izašao sam na Donnarummu koji je odbranio njegov udarac.

31' - Dembele je šutirao, ali pored gola.

27' - Vitinhin udarac odlazi preko gola.

19' - Prva šansa za Milionere! Ryerson je nakon sjajne kombinacije šutirao, ali pogodio vanjski dio mreže.

13' - Bez opasnosti po domaće. U nastavku akcije uslijedila kontra PSG-a, ali bez rezultata. Udarac Ramosa je otišao pored gola.

12' - Dobar pokušaj Adeyemija izblokiran, korner za goste.

7' - Prvi šut u okvir gola u sedmoj minuti. Mbappe je šutirao nakon kornera, ali Kobel hvata njegov udarac.

1' - Počeo susret na Parku prinčeva, prvi s centra su krenuli domaći nogometaši.

20:50 - Rezultat u prvom duelu je bio 1:0 u korist Milionera iz Dortmunda.

20:45 - Glavni sudija meča je Daniele Orsato iz Italije s asistentima Cirom Carboneom i Alessandrom Giallatinijem dok je četvrti sudija njihov sunarodnjak Davide Massa. U VAR sobi su Massimilliano Irrati i Paolo Valeri.

20:35 - PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Lucas Beraldo, Nuno Mendes; Fabian Ruiz, Vitinha, Zaire Emery; Dembele, Mbappe, Goncalo Ramos. Na klupi su ostali: Navas, Tenas, Ugarte, Asensio, Danilo, Lee, Kolo Muani, Mukiele, Soler, Barcola, Škriniar, Zague.

Dortmund: Kobel; Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen; Emre Can, Sabitzer, Brandt; Sancho, Adeyemi, Fullkrug. Na klupi su ostali: Meyer, Lotka, Salih Ozcan, Nmecha, Haller, Reus, Wolf, Moukoko, Malen, Sule, Watjen, Bynoe-Gittens.

20:31 - Treneri obje ekipe Luis Enrique s jedne i Edin Terzić s druge strane su odabrali početne postave za ovaj duel.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos revanš meča polufinala Lige prvaka između PSG-a i Dortmunda koji se s početkom u 21:00 sati.